Top menu

Firma Pogrzebowa WALAS członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

W dniu 11 lipca 2024 r. w siedzibie Firmy Pogrzebowej WALAS współwłaścicielom firmy wręczyłem Certyfikat przynależności do Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. 

Grupa KLEPSYDRA realizuje trzecie przejęcie w ciągu jednego roku

Grupa Klepsydra, lider rynku pogrzebowego w Polsce i pierwsza spółka z tego segmentu notowana na GPW, podpisała umowę inwestycyjną, w ramach której przejmie za 5 mln zł łącznie 96,46% kapitału zakładowego spółki Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „USKOM” Sp. z o.o. ze Szczecina, jednej z największych firm pogrzebowych działających w województwie zachodniopomorskim. Realizacja przejęcia ma nastąpić do 30 listopada 2024 roku. Grupa zamierza sfinansować przejęcie ze środków własnych.

Upływa termin rezygnacji

W najbliższy poniedziałek (8.07.2024 r.) mija termin złożenia rezygnacji z udziału w Targach FUNERAL EXPO organizowanych po raz pierwszy przez EXPO Ptak z Nadarzyna dla firm które w dniach 7-9.06.2024 r. podczas Targów NECROEXPO podpisały wstępną deklaracje udziału w proponowanych przez przedstawicieli PTAK EXPO Targach.

Ksiądz odmawia miejsca na pochówek.

Co mu grozi? Jakie mamy prawa? Prof. Borecki tłumaczy 
W Polsce wzrasta liczba pochówków świeckich, szczególnie w dużych miastach. Jednak co zrobić, gdy jedyny cmentarz dostępny w okolicy to ten wyznaniowy, a ksiądz odmawia miejsca na pochówek? W 7. odcinku podcastu Anny Dryjańskiej "Świecki spokój" prof. Paweł Borecki tłumaczy, jakie mamy prawa i kto jest odpowiedzialny za przeprowadzenie pogrzebu.

Pierwsza kobieta na czele PUK Kraków

PUK KRAKÓW Z GRUPY KLEPSYDRA POWOŁAŁ NOWE WŁADZE – PIERWSZA KOBIETA NA CZELE PUK KRAKÓW

PUK Kraków, jedna z największych spółek w branży pogrzebowej w Krakowie i okolicach, należąca do Grupy Klepsydra, lidera rynku funeralnego w Polsce i pierwszej spółki z tego segmentu notowanej na GPW, dokonał zmiany w zarządzie oraz w radzie nadzorczej.

Targi NECROEXPO za nami

Szanowni Państwo! 
Dla tych którzy z różnych powodów nie mogli odwiedzić Jubileuszowej 10 Edycji Targów NECROEXPO które odbyły się w dniach 7-9 czerwca 2024 roku na terenie Targów Kielce oraz dla tych którzy byli a chcą powspominać przesyłam linki do pięciu filmów. Obejrzeć je można klikając na wybrany obrazek poniżej. 
Miłego oglądania i oczywiście zapraszam na kolejną edycję już za niecałe dwa lata.

Polska Izba Branży Pogrzebowej za całkowitym zniesieniem zasiłku pogrzebowego.

Poniżej zamieszczam wypowiedź Jerzego Jarosza wiceprezesa Polskiej Izby Branży Pogrzebowej jaka ukazała się w papierowym wydaniu Głosu Głogowa w dniu 13 czerwca 2024 r.

Zasiłek Pogrzebowy ma wzrosnąć

Obecnie zasiłek z ZUS to 4 tys. zł. Po przyjęciu ustawy ma wynosić 7 tys. zł. Podwyżka powinna wejść w życie już w drugiej połowie tego roku.

Kwota zasiłku nie była podnoszona od 13 lat. - Projekt zmiany przewiduje nie tylko zwiększenie zasiłku, ale też coroczną waloryzację, więc w kolejnych latach będzie rósł. To cenne wsparcie w tych szczególnie trudnych chwilach – mówi poseł Łukasz Horbatowski. Wiceprezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej jest przeciwny nie tylko podniesieniu kwoty, ale zasiłkowi w ogóle.

NECROEXPO 2024: Nowości z Branży Pogrzebowej na Targach Kielce

Jubileuszowa edycja Necroexpo, kluczowe wydarzenie dla specjalistów z branży pogrzebowej w Polsce, odbędzie się w czerwcu w kieleckim centrum wystawienniczym. W dziesiątej odsłonie tego wydarzenia producenci, dostawcy i eksperci z różnych regionów kraju i świata zaprezentują innowacje oraz fascynujące rozwiązania dla branży pogrzebowej. Firmy zainteresowane udziałem w wystawie już teraz mogą rezerwować miejsce do prezentacji swoich produktów na Targach Kielce.