Top menu

Pochówek prochów ludzkich, jak to robią inni

Pochówek skremowanych prochów ludzkich na cmentarzach lub w innych miejscach w wybranych państwach Unii Europejskiej oraz w Australii, Kanadzie i USA

Prochy pod specjalnym nadzorem.

Mogą być chowane tylko w urnach na cmentarzach. Już co trzeci mieszkaniec Gdańska po śmierci poddawany jest kremacji. I choć prawo tego zabrania, nie wszystkie urny trafiają potem do cmentarnych kolumbariów. 

Podobno 500 firm Polskiej Izby Pogrzebowej

Zaglądając na stronę internetową Polskiej Izby Pogrzebowej, na jej głównej stronie w wymiennym banerze reklamowym pojawia się przemiennie napis 500 Firm.

Pogrzeby to nasz życie - Ania i Jacek Borowikowie

Niecodzienny dokument o ludziach, którzy żyją ze śmierci.

Projektanci trumien. Moda na ostatnią posługę

Okazuje się, że design nie omija nawet biznesu funeralnego. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli projektanci trumien, nagrobków i urn.

Designerskie trumny architektów z Trójmiasta

Nowoczesność w nekropoliach. Trzej architekci z Gdańska zaprojektowali nowoczesne trumny i urny. Chcą przełamać tabu i poprawić estetykę polskich cmentarzy. 

Wyszukiwarka grobów Tarnobrzeskiego cmentarza komunalnego w Sobowie

Kilka dni temu tarnobrzeski magistrat uruchomił nową funkcję w geoportalu. Program e-cmentarz daje możliwość odszukania grobów osób, których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się na tarnobrzeskim cmentarzu komunalnym  na osiedlu w Sobowie.

Łąka Pamięci na warszawskim cmentarzu komunalnym w Antoninowie

Na warszawskim cmentarzu komunalnym w Antoninowie wydzielono tzw. łąkę pamięci, na której "pochowano" przez rozsypanie prochów ponad 100 osób.