Top menu

Omówią przyszłość branży na NECROEXPO 2022

Czy mnogość organizacji branżowych służy poprawie całej branży, czy jak niektórzy mówią zaspokojeniu własnych ambicji czy też własnych interesów? To temat spotkania, które odbędzie się 3 czerwca, w Sali G Targów Kielce, podczas targów NECROEXPO 2022. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wolicki – Redaktor Naczelny magazynu MEMENTO - prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

DF MEMENTO partnerem medialnym Necroexpo

Najstarszy opiniotwórczy magazyn pogrzebowy w kraju po raz kolejny został partnerem medialnym targów Necroexpo, które odbędą się w Targach Kielce od 3 do 5 czerwca 2022. Wydawnictwo zostało stworzone w 1997 roku przez jednego z pionierów dziennikarstwa funeralnego w Polsce – Wojciecha Krawczyka.

Konferencja FIAT-IFTA Budapeszt 2022

W dniach 15-17 czerwca 2022 roku, w przepięknym Budapeszcie* stolicy Węgier odbędzie się coroczne spotkanie Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Gospodarzem spotkania i konferencji FIAT-IFTA ICD (Międzynarodowej Rady Dyrektorów) będzie Węgierskie Stowarzyszenie Pogrzebowe OTEI (Országos Temetkezési Egyesület és Ipartestület).

Odpowiedź SZEFA URZĘDU DO SPRAW CUDZOZIEMCÓW

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź od Szefa Urzędu do Sprawa Cudzoziemców na pismo skierowane w dniu 15.03.2022 r.

K O M U N I K A T

Szanowni Państwo!
Informujemy, że w dniu 4 marca 2022 r. strony będące organizatorami Targów Funeralnych MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka: Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe oraz Grupa MTP, podpisały porozumienie, na mocy którego zgodnie postanowiono, iż targi MEMENTO w dotychczasowej formule nie będą organizowane przez w/w podmioty.

Przedstawicielom branży funeralnej już wkrótce zaproponujemy uczestnictwo w zupełnie nowym przedsięwzięciu, którego celem jest dalsza integracja oraz wsparcie dynamicznego rozwoju sektora rynku usług.

Krzysztof Wolicki 
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Pisma z prośbą o wytyczne

W związku z napływem bardzo dużej liczby obywateli Ukrainy i trudnym w chwili obecnej do określenia okresem ich przebywania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe skierowało pisma do Ministra Zdrowi i Szefa Urzędu do Spraw Uchodźców z prośbą o wydanie wytycznych dla zakładów pogrzebowych jak i cmentarzy co do postępowania w momencie zgonu obywatela Ukrainy na terenie Polski.

Co o tym myślicie?

Długo zastanawiałem się po otrzymaniu pisma od Prezydenta Światowej Federacji Firm i Organizacji Pogrzebowych FIAT-IFTA z prośbą o ustosunkowanie się do pisma otrzymanego od Roberta Czyżaka prezesa Polskiej Izby Branży Pogrzebowej czy jest jakikolwiek sens komentowanie tego. Z drugiej strony nie mogę dać satysfakcji człowiekowi który robi takie rzeczy.