Top menu

Wyszczepialność na COVID-19 w branży funeralnej

Redakcja DF MEMENTO przygotowuje do najbliższego numeru materiał dotyczący wielkości osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w szeroko pojętej branży usług pogrzebowych. Zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety 
Link do ankiety https://forms.gle/VmGLuDAJgvAPcsKH9

Zapraszamy na Wystawę - WYOBRAŹNIA FUNERALNA

Jaki mógłby być pogrzeb przyszłości oraz czym jest – lub mogłaby być – śmierć w życiu ludzi XXI wieku? Zapraszamy do galerii Dizajn BWA Wrocław na wystawę autorską Kuby Marii Mazurkiewicza pt. Wyobraźnia funeralna. Wobec polskiego prawa pogrzebowego 1959-2021.

UWAGA: to może Cię kosztować 995 EURO

W ostatnich dniach rozsyłany jest formularz do darmowej aktualizacji danych w EUROPEJSKIM REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW. Wypełnienie, podpisanie i odesłanie formularza może Cię kosztować 995 EURO.

Zmarł Marek Kasperczyk

W dniu 21 października br. zmarł Marek Kasperczyk przedsiębiorca pogrzebowy z Będzina właściciel Firmy „KASPERCZYK”.

Rządowy Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych – UWAGI

W dniu 30.09.2021 r otrzymaliśmy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, w tym samym dniu projekt drogą mailową rozesłałem do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii  co do założeń projektu. 

Raport NIK - OPIEKA NAD CMENTARZAMI WOJENNYMI W POLSCE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ

Traktowanie grobów i cmentarzy wojennych, jako materialnych śladów krwawych konfliktów i dramatycznych wydarzeń z przeszłości, to dowód na trwałość pamięci i okazywanie należytego szacunku osobom zmarłym w ich wyniku.

Rządowy Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego w dniu 29.09.2021 r. został opublikowany dawno oczekiwany Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Jest to według projektanta kompleksowe rozwiązanie spraw funeralnych. Projektowana Ustawa ma zastąpić jakże archaiczną Ustawę z 1959 roku i wejść w życie w połowie przyszłego roku.