Top menu

Podwójny numer MEMENTO w czerwcu

Szanowni Prenumeratorzy DF MEMENTO

Z uwagi na stan pandemii w Polsce w celu nie narażania pracowników drukarni a także pracowników poczty podjęliśmy decyzję o nie wydawaniu w kwietniu naszego periodyku. Podwójny numer ukarze się w czerwcu. Bieżące informację zamieszczamy na FB i naszej stronie internetowej.

Redakcja DF MEMENTO

Obowiązek noszenia maseczek

Maseczki o których mowa w Rozporządzeniu jak i inne art. ochrony osobistej można
znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Kupię, Sprzedam, Zamienię
http://polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/Kupie-Sprzedam-Zamienie

Od 8 kwietnia można wywozić i przywozić do Polski prochy ludzkie

Aż osiem dni trzeba było aby zmienić Rozporządzenia Rady Ministrów w strawie sprowadzania z zagranicy i wywozu poza granice RP zwłok i szczątków ludzkich. Kuriozalny zakaz naraża rodziny osób zmarłych na dodatkowe wydatki związane z kosztami przechowywania ciał w chłodniach. Prawo zostało zmienione tylko w części bo można wywozić i wwozić do Polski urny z prochami. Nie tego oczekiwaliśmy ale to już coś. Czekamy na zniesienie tego przepisu.

Koronawirus Raport w TVN24

W dniu 8.04.2020 r. Krzysztof Wolicki prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego w programie Koronawirus. Raport w TVN24. Zapraszam do obejrzenia nagrania https://www.youtube.com/watch?v=hAUJCCd2AR0

Ministerstwo Zdrowia udaje że coś robi

W dniu 3 kwietnia 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia podpisane przez Sekretarza Stanu Józefę Szczurek-Żelazko zmieniające rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi.

Nowa zakladka ZUS

w związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2020 r. przepisów tzw. Tarczy Antykryzysowej, która wprowadza w obecnej, trudnej sytuacji szereg ulg, m.in. dla przedsiębiorców  wprowadzamy zakładkę ZUS . Znajdą tam Państwo najważniejsze informacje na ten temat.

Rozporządzenie Rady Ministrów

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w zwiazku z występowaniem stanu epidemii.