Top menu

Aktualności

Konferencja FIAT-IFTA Budapeszt 2022

W dniach 15-17 czerwca 2022 roku, w przepięknym Budapeszcie* stolicy Węgier odbędzie się coroczne spotkanie Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Gospodarzem spotkania i konferencji FIAT-IFTA ICD (Międzynarodowej Rady Dyrektorów) będzie Węgierskie Stowarzyszenie Pogrzebowe OTEI (Országos Temetkezési Egyesület és Ipartestület).

Odpowiedź SZEFA URZĘDU DO SPRAW CUDZOZIEMCÓW

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź od Szefa Urzędu do Sprawa Cudzoziemców na pismo skierowane w dniu 15.03.2022 r.

K O M U N I K A T

Szanowni Państwo!
Informujemy, że w dniu 4 marca 2022 r. strony będące organizatorami Targów Funeralnych MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka: Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe oraz Grupa MTP, podpisały porozumienie, na mocy którego zgodnie postanowiono, iż targi MEMENTO w dotychczasowej formule nie będą organizowane przez w/w podmioty.

Przedstawicielom branży funeralnej już wkrótce zaproponujemy uczestnictwo w zupełnie nowym przedsięwzięciu, którego celem jest dalsza integracja oraz wsparcie dynamicznego rozwoju sektora rynku usług.

Krzysztof Wolicki 
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Pisma z prośbą o wytyczne

W związku z napływem bardzo dużej liczby obywateli Ukrainy i trudnym w chwili obecnej do określenia okresem ich przebywania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe skierowało pisma do Ministra Zdrowi i Szefa Urzędu do Spraw Uchodźców z prośbą o wydanie wytycznych dla zakładów pogrzebowych jak i cmentarzy co do postępowania w momencie zgonu obywatela Ukrainy na terenie Polski.

Co o tym myślicie?

Długo zastanawiałem się po otrzymaniu pisma od Prezydenta Światowej Federacji Firm i Organizacji Pogrzebowych FIAT-IFTA z prośbą o ustosunkowanie się do pisma otrzymanego od Roberta Czyżaka prezesa Polskiej Izby Branży Pogrzebowej czy jest jakikolwiek sens komentowanie tego. Z drugiej strony nie mogę dać satysfakcji człowiekowi który robi takie rzeczy.

Reklama w DF MEMENTO

MEMENTO jest to najdłużej (od 1996 roku) ukazujące się pismo branży pogrzebowej w Polsce. Jego nakład i poczytność gwarantuje dotarcie z informacją o firmie i jej wyrobach do przedsiębiorców związanych z branżą pogrzebową w całej Polsce. Naszymi odbiorcami są zakłady pogrzebowe, zarządcy i administratorzy cmentarzy zarówno komunalnych jak i wyznaniowych a także urzędy miast i gmin.

Wyszczepialność na COVID-19 w branży funeralnej

Redakcja DF MEMENTO przygotowuje do najbliższego numeru materiał dotyczący wielkości osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w szeroko pojętej branży usług pogrzebowych. Zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety 
Link do ankiety https://forms.gle/VmGLuDAJgvAPcsKH9

Zapraszamy na Wystawę - WYOBRAŹNIA FUNERALNA

Jaki mógłby być pogrzeb przyszłości oraz czym jest – lub mogłaby być – śmierć w życiu ludzi XXI wieku? Zapraszamy do galerii Dizajn BWA Wrocław na wystawę autorską Kuby Marii Mazurkiewicza pt. Wyobraźnia funeralna. Wobec polskiego prawa pogrzebowego 1959-2021.