Top menu

Aktualności

Zmarł Marek Kasperczyk

W dniu 21 października br. zmarł Marek Kasperczyk przedsiębiorca pogrzebowy z Będzina właściciel Firmy „KASPERCZYK”.

Rządowy Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych – UWAGI

W dniu 30.09.2021 r otrzymaliśmy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, w tym samym dniu projekt drogą mailową rozesłałem do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii  co do założeń projektu. 

Raport NIK - OPIEKA NAD CMENTARZAMI WOJENNYMI W POLSCE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ

Traktowanie grobów i cmentarzy wojennych, jako materialnych śladów krwawych konfliktów i dramatycznych wydarzeń z przeszłości, to dowód na trwałość pamięci i okazywanie należytego szacunku osobom zmarłym w ich wyniku.

Rządowy Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego w dniu 29.09.2021 r. został opublikowany dawno oczekiwany Projekt Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Jest to według projektanta kompleksowe rozwiązanie spraw funeralnych. Projektowana Ustawa ma zastąpić jakże archaiczną Ustawę z 1959 roku i wejść w życie w połowie przyszłego roku.

Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego zawiadamia, że dnia 13 października 2021 r. (środa), w Sali Konferencyjnej „ZAGŁOBY” Centrum Hotelowo-Konferencyjne WALD  ul. Połczyńska 52, 01-337 Warszawa o godz. 11.00 (pierwszy termin, drugi termin godz. 11.15) rozpocznie się Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

Relacja z pogrzebu Tomasza Knapika niezapomnianego lektora

Relacja z pogrzebu Tomasza Knapika niezapomnianego lektora. Pogrzeb odbył się w dniu 13.09.2021 r.
https://www.youtube.com/watch?v=MKBxE6h486M

ŚWIAT ZJEDNOCZONY ŻYCIEM

Inicjatywa ALPAR  upamiętniająca życie ŚWIAT ZJEDNOCZONY ŻYCIEM

Światowyruch, który jednoczy branżę cmentarną i pogrzebową na pięciu kontynentach, aby celebrować życie. 

Zapraszamy na Konferencję do Torunia

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaprasza na Konferencję do Torunia. Tym razem nie na ZOOM czy SKYPIE ale w Realu. Dwudniowa Konferencja 16-17 września 2021 r. Prawo do grobu jako problem kulturowy i prawny – prelekcję poprowadzi Jacek Sobczak - profesor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej w stanie spoczynku, nauczyciel akademicki Instytutu Nauk Prawnych Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Specjalista wielu dyscyplin prawnych, między innymi prawa autorskiego, prawa funeralnego.

Apelu dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zwraca się z Apelu dotyczącym szczepień przeciwko COVID-19

Polak, Marek Cichewicz prezydentem FIAT-IFTA

Polak,  Marek Cichewicz prezydentem FIAT-IFTA, największej międzynarodowej organizacji branży pogrzebowej. 23 czerwca 2021 r. podczas konferencji online odbywającej się w Yokohamie (Japonia) Marek Cichewicz, współwłaściciel i CEO firmy BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, objął stanowisko prezydenta Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Marek Cichewicz jest pierwszym Polakiem w Zarządzie FIAT-IFTA, jednocześnie najmłodszym prezydentem w historii tego światowego gremium. Będzie pełnił funkcję przez 3 lata.