Top menu

Aktualności

Znów zmiana przepisów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Wydaje się, a nawet jest to pewne, że przepisy „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” pisane są na kolanie, robione sztuka dla sztuki bez głębszych przemyśleń ot tak aby napisać kolejne Rozporządzenie.

2.12.2020

Oferta pracy

Uczelnia Łazarskiego, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni niepublicznych, w związku z utworzeniem  Pracowni Nauk Morfologicznych w ramach Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego poszukuje Kandydatek/Kandydatów nastanowisko:

30.11.2020

Prośba o finansowe wsparcie!

Zwracam się w imiemiu Ryszarda Godlewskiego o wsparcie finansowe. Ryszard zbiera kasę na operację oczu. Ryszard Godlewski, dziennikarz w latach 2012 - 2014 był Redaktorem Naczelnym DF MEMENTO. Z pod jego pióra wyszło 14 numerów naszego periodyku. Poniżej link do zrzutki.https://zrzutka.pl/operacja-ratowania-wzroku

30.11.2020

* * * * * * * * * * * * K O N D O L E N C J E * * * * * * * * * * * *

Szanownej Pani
Iwonie  Komorniczak
wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia
z powodu śmierci męża Jana
składają
Prezes, Zarząd, pracownicy i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego
wraz z redakcją DF MEMENTO

Zmarł Marian Kolczyński

     

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 2 listopada 2020 roku w wieku 79 lat zmarł Marian Kolczyński. Długoletni prezes Zieleni Miejskiej we Włocławku, członek honorowy Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. Znawca i ekspert w dziedzinie zarządzania i administrowania cmentarzami, nauczyciel wielu zarządców. Przez wiele lat w DF MEMENTO prowadził Dział „Porady i prawo – Listy do zarządcy”.

   

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia dla rodziny

Składają:Prezes, Zarząd, pracownicy i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego
wraz z redakcją DF MEMENTO

3.11.2020

Reakcja na Apel Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Apel Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego o to abyśmy wizytę na cmentarzach rozłożyli na kilka dni odbił się szerokim echem w Polskich mediach. Apel ukazał się w ponad pięćdziesięciu portalach internetowych a na kanale Aktualności 360 był wyświetlany prawie 26 tyś razy.

30.10.2020

Krzysztof Wolicki o branży funeralnej i nowych pomysłach na pogrzeb

W numerze 44/2020 POLITYKI z dnia 27.10.2020 r ukazał się obszerny wywiad red. Juliusza Ćwielucha z Krzysztofem Wolicki, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, o nowych obyczajach funeralnych w czasie pandemii - "Jeszcze nie było tak smutnych pogrzebów"

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Pójdzie pan na cmentarz 1 listopada?
KRZYSZTOF WOLICKI: – Nie. Nie mam zamiaru pomagać pandemii. Pojadę w tygodniu. Na spokojnie, w jakiś ładniejszy dzień. Starsi przedstawiciele rodziny bardzo się buntowali na taką decyzję. Ostatecznie ich też udało się przekonać, że to nie ma sensu.

Link do art.

28.10.2020r.

Zwracamy się do Państwa z APELEM

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zwraca się do Wszystkich z APELEM, by w tym roku wyjątkowo w dniu 1 listopada zrezygnować z masowych odwiedzin grobów swych Bliskich.

12.10.2020 r.