Top menu

Aktualności

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi.

W dniu 20 stycznia 2021 r. na adres mailowy Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego wpłynął  Projekt  rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi.

Propozycja współpracy z DF MEMENTO

MEMENTO jest to najdłużej (od 1997 roku) ukazujące się pismo branży pogrzebowej w Polsce. Jego nakład i poczytność gwarantuje dotarcie z informacją o firmie i jej wyrobach do przedsiębiorców związanych z branżą pogrzebową w całej Polsce. 

Czy Minister Zdrowia czyta kierowane do niego pisma?

Pytanie raczej retoryczne, sam Minister Zdrowia nie jest od tego aby czytać wszystkie kierowane do niego pisma, ma od tego sztab kompetentnych podwładnych. To że, ma sztab podwładnych to prawda natomiast z ich kompetentnością to bym polemizował.

Ważna zmiana od 8 stycznia tylko e-skierowania lekarskie

8 stycznia 2021 roku wchodzą w życie ważne zmiany dla pacjentów. Skierowania na leczenie będą wystawiane jedynie w formie elektronicznej, czyli e-skierowania (Dz. U. 2019 poz. 1590)

Znów zmiana przepisów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Wydaje się, a nawet jest to pewne, że przepisy „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” pisane są na kolanie, robione sztuka dla sztuki bez głębszych przemyśleń ot tak aby napisać kolejne Rozporządzenie.

2.12.2020

Oferta pracy

Uczelnia Łazarskiego, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni niepublicznych, w związku z utworzeniem  Pracowni Nauk Morfologicznych w ramach Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego poszukuje Kandydatek/Kandydatów nastanowisko:

30.11.2020

Prośba o finansowe wsparcie!

Zwracam się w imiemiu Ryszarda Godlewskiego o wsparcie finansowe. Ryszard zbiera kasę na operację oczu. Ryszard Godlewski, dziennikarz w latach 2012 - 2014 był Redaktorem Naczelnym DF MEMENTO. Z pod jego pióra wyszło 14 numerów naszego periodyku. Poniżej link do zrzutki.https://zrzutka.pl/operacja-ratowania-wzroku

30.11.2020

* * * * * * * * * * * * K O N D O L E N C J E * * * * * * * * * * * *

Szanownej Pani
Iwonie  Komorniczak
wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia
z powodu śmierci męża Jana
składają
Prezes, Zarząd, pracownicy i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego
wraz z redakcją DF MEMENTO