Top menu

JAYKO organizatorem pogrzebu gen. bryg. pil. Ludwika Krempy

Uroczystości pogrzebowe gen. bryg. pil. Ludwika Krempy odbyły się 9 stycznia br. na Cmentarzu Centralnym w Sanoku, gdzie spoczął zgodnie ze swoją wolą w grobie rodziców. 

W ceremonii uczestniczył reprezentujący ministra obrony, sekretarz stanu  Bartosz Kownacki oraz przedstawiciele władz państwowych i wojskowych.

Pan generał należał do tego pokolenia Polaków, które zostało wychowane, ukształtowane przez II RP. Urodził się tuż przed odzyskaniem niepodległości i całe swoje młode życie przeżył w odzyskanej, nowonarodzonej, zmartwychwstałej Rzeczpospolitej – przypomniał w czasie pogrzebu wiceminister obrony narodowej.

Generał Ludwik Krempa był przykładem patrioty, był przykładem bohatera, był przykładem osoby, która pokazywała jak żyć i jak walczyć o własną Ojczyznę - mówił wiceminister.  – Pan Generał może być znakomitym wzorem dla następnych pokoleń jak kochać Polskę. Cześć Jego Pamięci!

Organizacja ceremonii pogrzebowej została powierzona znanemu w Sanoku i nie tylko Przedsiębiorcy Pogrzebowemu Bernardowi Jayko z Sanoka. Pan Bernard jest wieloletnim członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.