Top menu

Wirtualny Cmentarz

Wywiad z Darkiem Pałęckim, członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, twórcą Wirtualnego Cmentarza. W 2005 roku rozpoczął prace nad wykorzystaniem Internetu w dziedzinie funeralnej Powstały dwa portale. Pierwszy "Cmentarze Świata"  dedykowany architekturze i sztuce nagrobnej cmentarzy oraz "Wirtualny Cmentarz" Portal pełniący rolę cmentarza w wirtualnym świecie.

28.09.2020 r.

Portal Cmentarze Świata zgromadził przeszło 15 tysięcy zdjęć dokumentujących cmentarze na świecie. Serwis należało zmodernizować i nadać mu specjalistyczny kierunek. W 2020 roku powstało nowe oprogramowanie, responsywne, wykorzystujące geo-lokalizację. Cmentarze pogrupowano ze względu na charakter, wiarę, wielkość. Wprowadzono także kategorię Cmentarzu muzeum, które mają znaczą wartość historyczną i kulturową. Cmentarze te będzie można zaliczyć do światowego dziedzictwa kulturowego. Serwis prowadzony jest w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Obecnie prowadzone są prace uzupełniające. Docelowo, wraz z grupa specjalistów z dziedziny muzealnictwa, branży pogrzebowej, marketing mamy zamiar stworzyć Muzeum Cmentarzy obejmujący swoim zasięgiem cały Świat. Serwis Cmentarze Świata jest dostępny dla wszystkich. Utrzymywany z środków prywatnej firmy Dariusza Pałeckiego.

W 2020 roku powstał także nowy Wirtualny Cmentarz. Oprogramowanie, responsywne (dostosowane do korzystania z urządzeń przenośnych, telefony, laptopy itp.). Nowy Wirtualny Cmentarz ma za zadnie nie tylko przechować informacje o zmarłych bliskich (ludziach i zwierzętach) ma dać możliwość przeżywania spotkań z bliskimi, którzy odeszli. Ma przypominać ich twarze i zdarzenia, które były ważne dla rodziny i przyjaciół. Serwis jest serwisem komercyjny. Rozbudowana część administracyjna pozwala partnerom z branży funeralnej korzystać z Wirtualnego Cmentarza i uczestniczyć w oddziale zysków.  Wirtualny Cmentarz 2020 oraz Cmentarze Świata mogą być oferta PSP dla partnerów z innych państw. Praca w Zarządzie PSP pozwoli Darkowi na realizację idei zastosowania nowych technologii w przemyśle pogrzebowym. 

Linki do dwu częściowego wywiadu:
Część I
Część II

Polecamy także odwiedzić strony:

www.cmentarzeswiata.pl     oraz   www.wirtualnycmentarz.pl